تبلیغات
⚫⚪⚫کوله پشتی - ره توشه سفر (بخش ۵۸ )

⚫⚪⚫کوله پشتی

سفر هزار فرسنگی با قدم اول آغاز می شود ...

 

ره توشه سفر (بخش ۵۸ )

 

نوشته شده توسط:احمد


                در کنگره مطلب برای آموزش آنقدر فراوان است که جناب مهندس در جائی فرمودند که من برای 400 سال آینده برای شما مطلب دارم ، حال برای کسی که اهل شناخت باشد ، دیوانه کننده و حیرت آور است ، به عنوان نمونه کتاب 60 درجه حدود 320 صفحه دارد که دارای عناوین متعددی است که تنها یکی از این عناوین برای عمر تمام ما کافی است ، مهم نیست که ما بتوانیم تمام این مطالب را درس بدهیم ، چیزی که بسیار مهم است چگونگی آموزش دادن است و پی بردن به عمق این عناوین  .

                            

               اگر یک سیستم آموزشی به شاگردانش صبوری ، تعمق و تفکر در مسائل ، درست و عمیق نگاه کردن ، متفکر و کاوشگر بودن و پرسشگر بودن را بیاموزد ، یقین بدانیم که آن شاگردان پیشرفته ترین انسانهای آینده آن سرزمین خواهند بود .

               در کنگره 60 تمام مسافرین بایستی با آمادگی و تفکر در جلسات حاضر باشند و نباید تنها به نوشتارها اکتفا کرده و آنها را عیناً بازگو نمایند ، دانش کنگره مثل یک معادله در تعریف عقل جای دارد ، عقل مانند ماشین تابع خود عمل می کند و خودش باعث تکامل و رشد خودش می شود .
یکی از بارزترین و ریشه ای ترین بخشهای اعتیاد ، عدم نظم و انضباط و ترتیب است ، بسیاری از آموزشهای کنگره ، نظیر حضور به موقع در کارگاههای آموزشی ، حضور در کلینیک جهت اخذ دارو ، مصرف منظم و دقیق دارو و ... جهت اصلاح این مُعضل و اختلال عظیم به رهجویان سفارش و تاکید شده است .
خارج شدن از جهان تاریک اعتیاد که سرشار از راز ، پیچیدگی ، سختی ، دشواری ، آشفتگی و هزاران مُعضل دیگر است ، طبیعتاً اراده ای منسجم و تلاشی بی وقفه و هوشیاری و بیداری دائم را می طلبد .               سفر اول به قدری جالب و شیرین است که هر کسی از دیدن یک سفر اولی مرتب و رو براه لذت می برد ، سفر اولی که کارهای خود را درست انجام می دهد و روی برنامه است ، نیازی ندارد وانمود کند که کارش را درست انجام می دهد و قبل از شروع جلسه حاضر می شود و در جلسه در بخش گفت و شنود مشارکت می کند ، سی دی ها را گوش می دهد و مکتوب می کند ، کتاب 60 درجه را می خواند ، خدمت می کند و خلاصه هر کسی با دیدن یک چنین رهجویی آرزو می کند که یک سفر اولی باشد و بر عکس سفر اولی که روی برنامه نیست و مرتب به خود فشار می آورد که همه چیز و همه کارهایش را واقعی جلوه بدهد ، لذا همین زور زدن ها کاملاً آشکار می سازد که درحال واقعی وانمود کردن اعمال خود است .

                                                       
   
               برای اینکه انسانی از اعماق تاریکی ها خارج شود و به بالا بیاید ، نباید عجله داشته باشد چون اگر بخواهد سریع سفرش تمام شود و سریع تیپر کند ، این زود خارج شدن به او کمکی نمی کند ، فقط درد و رنج برایش بوجود می آورد ، چون موقعی که می آید بالا متوجه نیست ، ولی وقتی آمد به سطح زمین آن موقع از درد به خودش می پیچد ، پس باید آرام و با آهستگی و شمرده طی سفر کند ، در هر مرحله هم می ماند تا به بالا بیاید و نقطه تحمل هم اینجا بوجود می آید ، نقطه تحمل ، در همین زمان دادن و خارج نشدن بوجود می آید ... .

مسافر منصور
مورخ ۹۶/۱۲/۲۰


تایپ "مسافر مصطفی"


مسافرمجتبی
پنجشنبه 24 اسفند 1396 09:36 ق.ظ
باسلام وخسته نباشیدخدمت احمدومصطفی عزیزخداقوت❤❤❤❤❤❤
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.