تبلیغات
⚫⚪⚫کوله پشتی - ره توشه سفر ( بخش ۵۹ )

⚫⚪⚫کوله پشتی

سفر هزار فرسنگی با قدم اول آغاز می شود ...

 

ره توشه سفر ( بخش ۵۹ )

 

نوع مطلب :ره توشه سفر ... (کوله پشتی) ،کارگاه آموزشی مجازی ،

نوشته شده توسط:احمد

                ما در قسمت اعتیاد با دو مقوله انسان و مواد مخدر سر و کار داریم و اعتیاد حاصل ازدواج این دو مقوله است و برای شناخت اعتیاد باید انسان و مواد مخدر را بشناسیم. سی دی ها و نشریات کنگره دقیقا روی این دو مقوله کار می کنند و بخش دیگر آن شناخت مواد مخدر و شناخت اعتیاد است. کسی که بتواند این قسمتها را بشناسد دیگر احساس ناراحتی و نا آرامی نمی کند ، هر جا که ما ناراحت و نا آرام هستیم یعنی در مورد آن مسئله به شناخت نرسیده ایم. اکثر خانواده ها و همسفرانی که نتوانسته اند این مسئله را هضم کنند به شناخت نرسیده اند ، همه کسانی که تازه وارد می شوند این مشکل را دارند و حتی وقتی می بینند که اعضاء قدیمی تر در حال شادی هستند پیش خودشان می گویند که اینها برای چه اینجا هستند و با وجود مشکلی که من را از پای در آورده است ، باز هم اینها در حال شادی هستند ، چون اعضاء قدیمی به این آگاهی رسیده اند که حل این مسئله با دعوا و نذر و نیاز حل نمی شود ، اعتیاد نذر و نیاز بر نمی دارد ، چرا که حتی خداوند هم می گوید باید این مسئله را حل کنی.               داروی درمان اعتیاد در کنگره (OT) هم سم است و هم شهد ، برای شخصی که به نگاه دارو و مثل دارو قانونمند مصرف می کند ، دوا و در نهایت وسیله شفای او می شود و شخصی که به عنوان نشئگی برخورد و بدون نظم و بی توجه به برنامه اش مصرف می کند حکم مواد مخدر و سم پیدا می کند که نه تنها مشکلی را حل نمی کند ، بلکه مشکل ساده تبدیل به مشکل بزرگتری می شود که در این موضوع مقصر داروی OT نیست ، مقصر بیماری هم نیست ، بلکه مقصر اصلی ذهن بیمار و یا ترکیب ذهنیت بیمار و اطلاعات ناقص او از داروست که دارو را تبدیل به سم می کند.

               هیچکس به یک مرتبه نمی تواند به هدف برسد ، بلکه هدف در اصل از مجموع ذرات جمع آوری شده تشکیل می شود ، اگر هدف داشتن یک ماشین باشد ذره ذره باید پس انداز کنیم و از مجموع ذره های پس انداز شده به ماشین می رسیم. در مسائل منفی هم این قانون حکمفرماست و یا به قول معروف تخم مرغ دزد شتر دزد می شود و الی آخر و یا رسیدن به درمان در کنگره ، ذره ذره ، جلسه به جلسه ، سی دی به سی دی ، پله به پله و در نهایت از مجموع این ذرات ، هدف و یا رهایی بوجود می آید.

              روند زندگی مثل کاشتن است که هر چه بکاریم ، درو می کنیم ، هر تفکری که می کنیم و یا هر عملی که انجام می دهیم در اصل مثل کاشتن دانه است که ذره ذره رشد می کند و تبدیل به درخت می شود و در نهایت میوه می دهد که آن میوه حاصل بذر و یا ذره ای است که خود کاشته ایم و یا مثل فریاد در کوهستان است که آنچه می شنویم همان است که خود گفته ایم و یا به عبارتی هر کس در هر وضعیت و یا جایگاهی است عین عدالت است چون خود فرد برای خود فریاد زده است.

               کنگره راهی است که رهایی ما را فراهم نموده است ، مشروط به آنکه درست پیموده شود و آنوقت به درمان می رسیم. اگر سالها در کنگره باشیم و ساکن باشیم به درمان واقعی نمی رسیم ، مگر اینکه مسافر و در حال پیمودن و سفر کردن باشیم. سرعت مهم نیست ، بلکه حرکت است که بسیار مهم است ، بایستی ذره ذره و قدم به قدم در حال پیشرفت و کسب کردن باشیم که به محض قطع شدن آموزش ، حرکت به سمت هدف و یا درمان هم متوقف خواهد شد که این موضوع در همه جایگاههای کنگره صادق است ... .

تایپ : مسافر مصطفی


مسافر منصور
مورخ ۹۷/۱/۷
 

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.