تبلیغات
⚫⚪⚫کوله پشتی - ره توشه سفر ( بخش 69 )

⚫⚪⚫کوله پشتی

سفر هزار فرسنگی با قدم اول آغاز می شود ...

 

ره توشه سفر ( بخش 69 )

 

نوع مطلب :کارگاه آموزشی مجازی ،

نوشته شده توسط:احمد

                اگر کسی سوال کند که چرا شما این همه به حضور در جلسات و کارگاههای آموزشی و لژیون تأکید میکنید پاسخش چیست ؟ پاسخ اینگونه است : درست شدن  صور پنهان ما که تحت درست شدن صور آشکارمان بدست می آید و ابزار فیزیکی این درست شدن حضور در کارگاههای آموزشی است ، نتیجه اینکه اگر من نتوانم نظم و انضباط را در قالب فیزیکی و جسمانی بیاموزم در ادامه و بعد از انتقال نیز این بهم ریختگی و بی انضباطی با من باقی خواهد ماند ،  پس اگر تأکید می شود که بایستی نهایت بهره را در جهان فیزیکی با اعمالمان بدست بیاوریم برای این است که ناخودآگاه در حال انجام کاری هستیم که بر روی تمام زندگی ها و کالبدهای ما تأثیر خواهد داشت.


               آقای مهندس فرموده اند وقتی که رهجویی می آید و درست سفر می کند و به خط پایان می رسد لذتی که از این اتفاق به راهنما دست می دهد با هیچ لذتی در دنیا قابل مقایسه نیست. راهنما به دنبال این است که رهجویش را در تعادل ببیند. اگر بنا باشد به رهجویش بها بدهد و برایش زحمت بکشد و رهجو سرخط نباشد ، مانند باغبانی است که برای به ثمر رسیدن محصولش یک سال تلاش می کند و بعد محصولش آتش می گیرد ، آن باغبان واقعاً دل شکسته است ، معنای واقعی دل شکستگی این است که از تمام وجودت مایه بگذاری اما چیزی برداشت نکنی ، تمام هدف راهنمایان در کنگره این است که تلاش کنند که یک انسان را به تعادل نزدیک کنند و ببینند که تلاشی که کرده اند ثمر داده است و این لذت نه برای خود راهنما است چون راهنما رهجو را برای کنگره آموزش می دهد و نه برای خودش تا او نیز بتواند در آینده به انسانهای دردمند دیگری کمک کند و برای همین است که کنگره موفق است ، چون هم هدف درست و هم مسیر درست است.

               در جایی دیگر مهندس فرموده اند که صندلی ای که روی آن نشسته اید صاحبی دارد که به آن نیازمند است ، اگر آن را بیهوده اشغال کرده اید قطعاً تاوانش را می دهید ، بحث این است که یک جایی فرد یا باید متوجه باشد که چه کاری را انجام می دهد و یا باید از آن عمل صرفه نظر کند. انسان باید با معرفت یعنی با شناخت و شعور برای خودش روشن کند که واقعاً چه چیزی را می خواهد و یا چه چیز را نمی خواهد. باید خواسته در وجود انسان باشد و وقتی انسان واقعاً خواسته ای داشته باشد با تمام وجودش باید برای رسیدن به آن خواسته تلاش کند.

               به حقیقت من برای چه به کنگره می آیم و به دنبال چه چیزی هستم ؟ من اگر با صرف زمان و انرژی به هدفی که در کنگره دارم نمی رسم باید این روال را متوقف کنم و کارم را تعطیل کنم ، نباید کار به جایی برسد که راهنما مورد بازخواست قرار گیرد ، رهجویی که نه جایگاه را می فهمد ، نه ادب و نظم را ، تلاش بیشتر برای تربیت او آب در هاونگ کوبیدن است. مسافر سفر اول موجودی است که خداوند به او توجه ویژه ای کرده و اگر این را نفهمد که خداوند چه راهی پیش پایش گذاشته فاجعه است و رسم جوانمردی برای ما که تمامی راهها به روی ما بسته بودند این است که اکنون راه نمایان شده است ، این روش و شیوه درمان را پاس بداریم و به آن متعهد باشیم ، اگر اطلاع داریم که درگیر چه بیماری ای بوده ایم حالا باید کمر بسته به دنبال درمان باشیم.


               رهجو اگر در سفر اولش طبق چارت ( اصول و قوانین و متد و روش درمانی کنگره DST ) جلو نیاید اگر به سفر دوم برسد فاقد ارزش است کمااینکه برخی از سفردومی ها را داریم که در کنگره نیستند و حضور ندارند ، اینها رهجو نیستند ، رهجوی کنگره ای یعنی رهجوی خدمتگذار. ما باید چیزی را که کنگره به ما داده آن را پس بدهیم وگرنه بدون شک گریبانمان را خواهد گرفت. وقتی خداوند فرموده است که انسان موجودی است فراموش کار ، این قضیه دو بعد دارد ، یکی اینکه وقتی در قالب فیزیکی قرار می گیرد ماجرای گذشته یادش می رود ، اما بعد مهم تر این است که اصلاً خاصیت انسان این است که فراموشکار است ، اگر نبود یکبار که مطلبی را به ما می گفتند برایمان کافی بود. اگر می خواهیم که جزو فراموشکاران نباشیم یک راه بیشتر ندارد و آن حضور پیوسته و منظم است.

               همانطورکه ما هر روز جسممان به غذا و آب و استراحت نیاز دارد فکرمان هم پیوسته به آموزش و خدمت نیازمند است چون هیچ یک از ما کامل نیستیم. من اگر تفکر ، شعور و شناختم پیوسته در حال یادگیری و آموزش نباشد قطعاً به مشکل خواهم خورد و این موضوع تا آن مرزی است که استاد فرموده است (انسان تعالی یافته به عقب باز نمی گردد) که باید به این نقطه اطمینان برسیم و تا رسیدن به این نقطه پیوسته باید درحال قوی کردن خودم باشم.تایپ : مسافر مصطفی


مسافر منصور
مورخ ۹۷/۵/۱۲


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.