⚫⚪⚫کوله پشتی

سفر هزار فرسنگی با قدم اول آغاز می شود ...

 

ره توشه سفر (قسمت دهم)

 

نوع مطلب :ره توشه سفر ... (کوله پشتی) ،کارگاه آموزشی مجازی ،

نوشته شده توسط:احمد

رهجو و مسافر باید بداند درگیر چه مصیبتی است ، هیچ جهانی بدتر از اقامت و سکونت و زندگی در جهان تاریک و ظلمانی اعتیاد نیست ، جهان اعتیاد همراه با تاریکی و ترس و اضطراب و نگرانی و حقارت و ... که توام با انجام دادن بسیاری از ضد ارزش ها می باشد و از طرف دیگر با تخریب در شهر وجودیش و از دست دادن فرمانروایی و نیروهای تحت امر خود ، کاملا از حالت طبیعی خارج شده و با این وضعیت وارد کنگره می شود و اگر رهجو بخواهد از این جهان (جهان اعتیاد ) خارج شود باید به شناخت و آگاهی و دانایی و فهم درونی دست یابد و بداند که اعتیاد با هیچ کس شوخی ندارد و باید آماده شود برای یک جنگ تمام عیار ، جنگ نه با شمشیر چوبی ، که نتیجه اش می شود بی نظمی و عدم حضور در جلسات و ارزش قائل نبودن برای لژیون و راهنما و کنگره و ...براستی چه چیزی باعث می شود که اینگونه مبارزه کند و خود را فریب دهد ، مگر می شود به وظایف محوله خود عمل نکرد و نتیجه گرفت ؟! مگر می شود نکاشته درو کنیم ! باید بداند که هیچ کشتی بدون زحمت بدست نمی آید ، باید با شناخت و معرفت و دانایی و تفکر و تعقل تکلیف خودش را روشن کند که به حقیقت چه چیزی را می خواهد و چه چیزی را نباید بخواهد و لازمه اش این است که خواسته درونش باشد و آنوقت با تمام وجودش برای رسیدن به آن خواسته (خواهان رهایی از دام اعتیاد ) تلاش می کند و این تازه آغاز راه است و باید مرتب از خودش سوال کند برای چه به اینجا (کنگره ) آمده و بدنبال چه چیزی است.

برای یک رهجو خیلی مهم است که در کنگره یاد بگیرد با یک برنامه منظم به سفرش ادامه دهد ، چون اولین چیزی که در کنگره فرا میگیرد نظم و انظباط و دیسیپلین حاکم بر کنگره است و اگر عشق به سفر داشته باشد از این سختی ها عبور کرده و سفر برایش لذتبخش می شود و قطعا سر وقت در جلسات حاضر است و انجام تکالیف و وظایف محوله و فرامین راهنما برایش آسان و قابل هضم می شود .

ساختار کنگره به گونه ای است که شرایط را برای بالا بردن ظرفیت رهجو و مسافر با آموزش صحیح ( شناخت انسان و مواد مخدر و ارائه طریق به خود و همسفرانشان برای رهایی از دام اعتیاد ) فراهم و مهیا کرده است . آموزش صحیح همراه با حضور استاد قابل ، پس باید با این ساختار آموزش و فرامین استاد و راهنمای قابل ، همراه شد _ مانند کودکی که با پدرش بیرون رفته و دستش را در دست پدر داده و هر جا که پدر می رود او هم همراهش می رود ، یعنی باید فرمان بردار بود و آموزش ها را بدرستی فرا گرفت و عمل کنیم ...

تایپ : مسافر محمد رضا
مسافر منصور
مورخ : ۹۵/۵/۷ 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.