⚫⚪⚫کوله پشتی

سفر هزار فرسنگی با قدم اول آغاز می شود ...

 

ره توشه سفر ( بخش ۴۱ )

 

نوع مطلب :ره توشه سفر ... (کوله پشتی) ،برداشت و خلاصه سی دی های آموزشی ،

نوشته شده توسط:احمد

               یک مصرف کننده مواد مخدر در واقع مثل یک اسب عصاری است که فقط جلوی پایش را می بیند ، همان لحظه را می بیند ، پس اولین چیزی که در یک مصرف کننده بایستی تغییر کند تا بتواند درمان شود ، طرز تفکرش است ، چون تفکراتش فقط حول محوری خاص می گردد که آیا مواد دارد ؟ ندارد ؟ با خماری چکار کند ؟! برای اینکه تفکر افیونی تغییر کند باید آموزش ببیند و سپس آنها را به کار گیرد ، بعبارتی تغییرات بایستی پله پله و تدریجی صورت بپذیرد که اولین پله تفکر است و این تفکرات باید تغییر کند وگرنه هر قدمی از سفر می گذرد از روز اول بدتر می شویم ... چون تفکر با بازی ذهن تفاوت دارد ، اکثرآ بازی ذهن داریم نه تفکر . مثلا شخصی در حال عبادت است و در انتهای آن تازه یادش می افتد که دارد عبادت می کند ، یعنی فکرش همه جا هست به جز عبادت . برای اینکه قدری به حقیقت این موضوع پی ببریم که اکثر اوقات تفکر نداریم و مرتبآ دچار بازی ذهن می شویم ، می توانیم یک موضوعی را انتخاب کنیم و تصمیم بگیریم برای لحضاتی به آن فکر کنیم ''مثلا ۲ تا ۵ دقیقه'' در پایان می بینیم به تنها چیزی که فکر نکرده ایم همان موضوع مورد نظر است .               در لژیون هم در ابتدای ورود همین است ، خیلی وقت ها فرد تازه وارد تصمیم می گیرد که به حرف های راهنما گوش کند ولی حواس او مرتب پرت می شود ، به لباس هم لژیونی ، به صداهای بیرون از لژیون و به همه چیز فکر می کند ولی فقط لب خوانی راهنما را می بیند و علتش این است که در ابتدای ورود افکار کاملا بهم ریخته است و این البته طبیعی است و باید در ادامه تلاش نماید از دنیای بیرون جدا شود و در لژیون سعی کند که آموزش بگیرد .

               یکی از دلایلی که می گوییم سی دی های آموزشی گوش دهید و بنویسید به این دلیل است که اسیر بازی ذهن نشوید و دچار یآس و ناامیدی نشوید و به افکار منفی روی نیاورید و در نتیجه استفاده از سی دی های آموزشی به شما توان ، انگیزه و انرژی می دهد و توجهتان را به جای افکار منفی بر اینکه چرا بنویسیم و یا اینکه چطور بنویسیم و یا کی بنویسیم و یا کدام سی دی را بنویسیم متمرکز می شود و گوش دادن را یاد می گیرید ، فرد مصرف کننده دائمآ در حال حرف زدن می باشد و گوش دادنش بسیار ضعیف است ولی با گوش دادن به سی دی این ضعف قوت می گیرد .


   
           همان دو ساعتی که سی دی گوش می دهید در واقع برای خودتان ارزش قائل شده اید که از مشکلات زندگی جدا می شوید و برای آموزش و رشد خودتان وقت می گذارید ، اگر فرد مصرف کننده تفکر داشت ، نباید به جایگاه فعلی خود می رسید پس این نشان می دهد که تفکری نداشته است ، در کنگره یاد می گیریم که تفکر از کوچکترین مسائل آغاز می شود ، مثلا وقتی یک سفر اولی می خواهد به سفر اولی دیگری شماره تلفن بدهد و تماس برقرار کند ، اگر از قبل تفکر کند ، دیگر این کار را انجام نمی دهد ، زیرا با فکر کردن به اینکه با این تماس یکی از حرمت ها را زیر پا می گذارد و به حاشیه رانده می شود از این کار اجتناب می کند . می خواهید خرید کنید ، قبلش فکر کنید ، حرف هایی که می خواهید به دیگران بزنید ، از قبل فکر کنید ، با این تفکرات خیلی از اشتباهت و بسیاری از مشکلات رخ نخواهد داد . دائما باید از خودمان بپرسیم آیا این کاری که می خواهیم انجام دهیم درست است یا نه ؟!  وقتی فردی مصرف کننده شد ، مهم نیست که علت آن چه بوده است بلکه موضوع مهم تر فقط این است که فرد می خواهد درمان شود و باید فکر کند که کجا هست و به کجا می خواهد برود ، انسان اگر به تفکر صحیح برسد به مرحله ی ''شو شود'' خواهد رسید ....مسافر منصور غفاری
مورخ ۹۶/۴/۲۴