⚫⚪⚫کوله پشتی

سفر هزار فرسنگی با قدم اول آغاز می شود ...

 

ره توشه سفر ( بخش ۴۴ )

 

نوع مطلب :ره توشه سفر ... (کوله پشتی) ،برداشت و خلاصه سی دی های آموزشی ،

نوشته شده توسط:احمد

               باید بدانیم افرادی که به صورت منظم در جلسات و کارگاه آموزشی و لژیون حضور نداشته و غیبت می کنند ، به مرور زمان آداب و رسوم کنگره و لژیون را از یاد برده و اعمالی از آنان سر می زند که موجب اختلال در روند کار درمان خود و بعضآ دیگر رهجویان خواهد شد .

                وقتی که در کنگره ، راهنما و یا بنیان کنگره " جناب مهندس " اصرار در نوشتن مطالب سی دی های هفتگی را دارند ، مقصود نوشتن مشق و یا خوش خط شدن نیست . در این حالت اکثر بخش های مختلف مغز فعال می گردد ،  مغز تنها بخشی از بدن انسان می باشد که پیر نمی شود ، تا زمانی که از مغز استفاده بیشتری می شود ، مغز فعال تر و در عین حال جوانتر می ماند .


 
                کنگره برای فردی که با ساختار آن همراه است یک مکان موفقیت آمیز خواهد بود ، طبق مثالی که جناب مهندس در ارتباط با (NGO )های دیگر در خصوص ترک اعتیاد می گویند ، مصرف کنندگان مواد مخدر در دیگر ان جی او ها راه بسیار سخت و دشواری برای ترک دارند و سختی ها و رنج های بسیار زیادی را تحمل می کنند ، اعم از جسمی ، روحی و روانی که این سختی ها در ادامه راه قطع مواد مخدر نیز با فرد همراه خواهد بود ، اما در کنگره در آرامش نسبی ، مصرف دارو صورت گرفته و بدرستی به رهایی و خط پایان می رسیم ، زیرا ساختار کنگره بر اساس عقلانیت و شناخت می باشد ، که با ارائه روش های صحیح ، مسیر را برای رهایی از اعتیاد سهل و آسان می سازد .

                اگر رهجو روش های درمان ، آموزش های جهان بینی کنگره را باور داشته باشد بدرستی و در آرامش نسبی به هدف خواهد رسید بعنوان مثال : آمار مصرف خودسرانه دارو در جامعه ما بسیار بالا بوده و اکثر افراد انواع قرص ها و داروهای مختلف را بهمراه دارند و در برخورد با کوچکترین مشکلاتی که برایشان پیش می آید با تشخیص خود ، دارو مصرف می کنند ، اما مصرف دارو نیز بر پایه قانون و اصول می باشد و هر دارویی الزامآ برای بیماری خاصی مورد استفاده قرار می گیرد و بهمین علت مصرف خودسرانه دارو ایجاد امراض گوناگونی در بدن انسان خواهد نمود .

                در سفر اول و الزامآ در سفر دوم رعایت اصول و قوانین برای درمان و رهایی کامل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، مسافر سفر دوم نیز حداقل می بایست تا یکسال بعد از سفر اول در لژیون حضور داشته باشد . وقتی مصرف کننده مواد مخدر بعد از مصرف دارو به درمان می رسد همانند یک نهال است که در ابندا راه قرار داشته و نیاز به رسیدگی و توجه بالا دارد تا با حضور خود در کنگره و لژیون و خدمتگذاری ، پایه های تفکر سالم و آگاهانه فرد روز به روز مستحکم شده و بعد از رهایی فیزیکی از مصرف دارو به رهایی در بعد تفکر نیز برسد .               اگر نمی دانستیم برای انجام کارهایمان به چه مقدار زمانی نیاز داریم چه بلایی سرمان می آمد ؟ جهان ، جهان بدون حساب و کتابی می شد و سنگ روی سنگ بند نمی شد .  پیش می آید که کسانی به کنگره می آیند و به آنها گفته می شود که طول درمانشان بین ۱۰ تا ۱۱ ماه زمان می برد و بلافاصله به آشوب کشیده می شوند و فریاد می زنند که چه خبر است و این بیانگر این نکته است که در اکثر مشکلات و در مسیر آنها آشوب و مشکل مربوط به آن نقاطی است که ما زمان حل شدن آنها را نمی دانیم ، وقتی نمی دانیم که چه زمان به نتیجه می رسیم ، در نتیجه به آشوب کشیده خواهیم شد .

               ترک و درمان اعتیاد دقیقا تفاوتش در اینجاست ، انسان در مسیر درمان تحمل می کند برای رسیدن به یک نقطه اتکا ، شما وقتی در درمان هستی ، وقتی پله های مصرف داروی خود را کم می کنی و حالت احیانآ دگرگون می شود ، آگاهانه تحمل می کنی چون این بازی در آگاهی است ولی زمانی که درد دندان داری نباید تحمل کنی چون عفونت به کل بدن شما سرایت کرده و صدمه خواهد زد . کل پروتکل ها و وادی ها برای همین درس و نکته است ، یک کشاورز از لحظه ای که گندم را در زمین می کارد چرا ۱۰ ماه تحمل می کند و در این مدت با صبر و حوصله تمام به آبیاری ، کود دادن و سم پاشی می پردازد ؟ چون پروتکل برداشت برای او تعریف شده است ...
مسافر منصور
مورخ ۹۶/۶/۱۱